Další informace o projektech a grantech najdete ve výročních zprávách organizace za jednotlivé roky.
Rok 2011 - 2012
největší projekty:
- Podpořeno z Programu švýcarsko-české spolupráce.
- Projekt "Multifunkční síť ekologického zemědělství ve Zlínském kraji "
Další informace o programu na www.swiss-contribution.cz a www.nadacepartnerstvi.cz
Tiskova zprava o zahajeni projektu BG2011.pdf
Další projekty:
- SFŽP a MŽP(ukončeno duben 2011, partner projektu, žadatel Líska, o.s. pro EVVO ve Zlínském kraji)
- MMR (Živý venkov v roce 2011)
ROK 2010
největší projekty:
- MMR (Živý venkov)
- SFŽP a MŽP
- Poštovní spořitelna (Krása kopanického nářečí)
ROK 2009
největší projekty:
- MŽP
- SFŽP a MŽP
ROK 2008
- V únoru 2008 jsme ukončili velký projekt "Síť agro-envi" (zkratka), financovaný z Evropského sociálního fondu a vedený Svazem PRO-BIO.
- Na ekologické poradenství a informační služby jsme získali pro rok 2008 dotaci z Ministerstva životního prostředí.
- Dobíhá nám také environmentálně zaměřený projekt schválený Zlínským krajem, v rámci něhož mámě ještě uspořádat přírodovědnou exkurzi pro žáky ZŠ, Svatojánský pochod MŠ, prezentaci ekologického zemědělství na výstavě Zahrada Moravy a dokončit webové stránky střediska. Bude ukončen v červnu.
ROK 2007
- V roce 2007 byl pro středisko největším zdrojem práce, ale i financí projekt „Agroenvironmentální informační a poradenská centra v ČR, vytvoření sítě Pardubickém, Olomouckém, Moravskoslezském a Zlínském kraji“, který byl podpořen z Evropského sociálního fondu a státního rozpoctu ČR. Byl zaměřen jednak na rozvoj poradenských a informačních služeb v oblasti ekologického zemědělství a agro-environmentálních programů, ale také na propagaci a osvětu v oblasti ekologického zemědělství. Projekt probíhal dva roky - od března 2006 až do února 2008. Středisko poskytovalo v rámci projektu informační a poradenský servis a uspořádalo i celou řadu vzdělávacích a osvětových aktivit (školení, semináře, biojarmarky, exkurze na ekofarmy a další). Vedoucím projektu byl PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců, středisko bylo jedním z hlavních projektových partnerů a koordinátorem aktivit pro Zlínský kraj a okres Hodonín.
- Dalším z větších projektů roku 2007 byl projekt "Interpretace tradic Moravských Kopanic", na který jsme také získali příspěvek z Evropského sociálního fondu. Na projektu jsme spolupracovali s ženským sborem Čečera ze Starého Hrozenkova. Příspěvek nám umožnil financovat oslavy 10. výročí založení sboru, pro něž členky uspořádaly celovečerní hudebně-dramatické pásmo nazvané "Z Hrozenka do sveta". Pásmo bylo prezentováno v předvečer Kopaničárských slavností, bylo zaznamenáno i na DVD a přišlo se na něj podívat asi 300 lidí. Část prostředků jsme ještě také použili na vytvoření a zprovoznění webových stránek ženského sboru. Vedoucím tohoto projektu byla ÚVR ČSOP Praha, která do něj zapojila přibližně třicet dalších neziskových organizací z různých CHKO v České republice.
- Pro ekologickou výchovu, osvětu a vzdělávání (hlavně dětí z Kopanic) nám dále v roce 2007 přispěl v rámci schválených projektů Zlínský kraj, LESY ČR, s.p. a Nadace pro radost. Uspořádali jsme tak pro děti několik exkurzí s ekologickou tématikou, vánoční dílnu, svatojánský pochod MŠ a další akce.
Na ekologické aktivity jsme také získali menší podporu Ministerstva životního prostředí v rámci společného programu SSEV Pavučina a ČSOP Národní síť středisek ekologické výchovy.
28. lis, 2014
· IS Kopanice